STŘEDNÍ AMERIKA 2001 - Náš příběh...
Archív krátkých aktuálních zpráv:
 • 13.prosince 2001.....Až do období mezi vánočními svátky a Silvestra nebudou stránky aktualizovány, protože usilovně pracuji na konečné verzi stránek. Pokud Vás zajímají naše příběhy, tak nás nezapomeňte navštívit ještě letos po Vánocích ! Děkuji za pochopení a těším se na Vaši další návštěvu.
 • 09.prosince 2001.....Napsal jsem několik málo základních informací o Kostarice z mého pohledu. Pokud plánujete návštěvu uvedené země, možná právě vám se budou uvedené informace hodit. Zítra také začnu již převádět některé fotografie do elektronické podoby, aby jsem mohl představit alespoň část z celkového počtu více jak 230 fotografií.
 • 05.prosince 2001.....Doplnil jsem rubriku peníze informací o skutečné náklady na cestu. Celkové náklady na cestu jsou v mém případě zatím 51 000 Kč.
 • 04.prosince 2001.....Jsme již nazpátek v Praze! Na naše příběhy a fotografie si budete muset zatím počkat až do konce prosince 2001, kdy určitě zveřejním větší část z našeho deníčku... Bohužel velice hodně málo času a moc pracovních poviností mi nedovolí sepsat příběh dříve. Zatím jsem pouze zakreslil do mapy každé navštívené země trasu naší cesty, dal zpracovat fotografie, pomalu začal předělávat stránky do konečné podoby a další...
 • POZOR! Pokud máte v plánu navštívit uvedené země v nejbližší době, ujistěte se, zda máte opravdu dostatečnou rezervu na přestup na letišti, protože lety z Ameriky jsou velice hodně zpožďovány a hrozí Vám, že nestihnete svůj let. Nevím, jestli je to problém pouze u nepříliš dobré společnosti MARTINAIR s kterou spolupracuje KLM nebo také u ostatních!!! My jsem měli při cestě zpět na přestup 4:30 hodiny. Nakonec jsme měli jen 2 hodiny... desítka lidí z našeho letadla díky tomu svůj let nestlihla.
 • 25.října 2001.....ZÍTRA V 7:35 HOD. ODLÉTÁME !!! Ještě jednou děkuji všem za podporu a trpělivost, kterou s námi měli. Také velice děkuji všem dobrodruhům, kteří projevili zájem, účastnit se společné dovolené, ale nakonec to z různých důvodů nějak nevyšlo.... Všem lidem, kteří nám psali do návštěvní knihy, ale i přímo na e-mail také moc děkuji a omlouvám se, že jsem úplně všem nestihl odpovědět, protože jsem měl velice hodně málo času a moc pracovních povinností. Dodatečně po návratu všem odpovím a upozorním na aktualizaci stránek.
 • Mnoho lidí se také dotazuje, zda budeme přinášet on-line informace z naší "expedice", ale asi je bohužel zklamu, protože tyto stránky nejsou vytvářeny za účelem přinášet každý den nové informace přímo z cesty. Rád se s Vámi podělím s našimi příběhy z těchto zemí, ale až po návratu domů.... Pokud se nám podaří připojit na internet, tak se pokusíme zanechat nějakou zprávu v návštěvní knize, ale bohužel to nemohu slíbit. Mějte se tu moc krásně a za 37 dní nashledanou....
 • 24.října 2001.....Letenky zakoupeny, skoro všechny věci dokoupeny.....nejvyšší čas to dát do batohu.....
 • 22.října 2001..... Balíme !!!!! Honza se vrátil ve 12:30 h. z osobního pohovoru na Americké ambasádě s potěšující zprávou a to, že obdržel potřebné vízum do US. Ve středu si koupíme letenky a v pátek ráno můžeme vyrazit na naši dlouho očekávanou dovolenou. Snad se již neobjeví žádné okolnosti, které cestu znemožní. Dovolená je také schválena, tak snad již bude vše v pořádku...
 • 07.října 2001.....Děkujeme zatím všem, kteří nás jakoukoliv formou podporují v této expedici. Samozřejmě, že další zájemci jsou stále vítáni....
 • 04.října 2001..... My snad asi neodjedeme !!! Nebo nám není přáno ? No, posuďte sami... Dnes odpoledne nám přináší kurýr do práce obálky z Americké ambasády s našimi pasy (docela rychlá reakce úředníků). První otevírám obálku já a zjišťuji, že jsem obdržel normální vízum (B1/B2) do Ameriky platné následujících 10 let. Čekal jsem nějaké omezené pouze na dobu naší cesty (tranzitní) a tak jsem spokojen, protože to nebyla zbytečná investice. Asi už tušíte co se stalo... Ano, Honza po otevření obálky nalézá uvnitř místo víza v pasu žlutý papír s pozváním na osobní pohovor na ambasádě!!! To by nebyl takový problém, ale ten termín je určen až na 22.říjen a není možné ho měnit !!! Co můžeme dělat, musíme se podřídit těmto ponižujícím praktikám... Snad se Honzovi podaří úředníky na ambasádě přesvědčit, že ho Amerika vůbec nezajímá... Škoda, že to letadlo netankuje na Kubě, tam nikdo po Vás vízum nechce.Ve spolupráci s Carlson Wagonlit Travel opět rušíme rezervaci letenek na odlet 16.října a hledáme nový a již asi poslední termín, který určíme na odlet 26. října a návrat 1.prosince. Cena letenek je stále stejná. Zítra již po několikáté požádáme našeho zaměstnavatele o změnu termínu naší dovolené a doufáme, že nebudou problémy. O první termín jsme museli žádat 3 měsíce předem a teď to měníme každou chvilku... Snad pochopí tuto situaci. Samozřejmě již začínáme pomalu a jistě uvažovat o úplně jiné zemi, která nám případně poskytne místo pro naši "expedici", protože asi tato oblast nám není souzena...
 • 02.října 2001....."Svět se mění a mi s ním"..., tak se mohou také nazvat naše "manévry" 2 dny před plánovaným odjezdem! Po událostech v USA je všechno jinak a asi ještě bude...!!! Naše původní plány narušila nová bezpečnostní opatření v letecké dopravě. Minulý týden a předminulý týden jsem několikrát ověřoval, jak u letecké společnosti, tak na americké ambasádě v Praze, zda je nutné mít US vízum na náš let, který má mezipřistání v Miami (pouze natankování paliva) a byl jsem ubezpečen, že US vízum není potřeba, nic se nemění a nebude... Ale, včera není dnes a dnes je tomu jinak... V pondělí 1.10. je nám sděleno CWT, že i na tento let musíme mít alespoň tranzitní US vízum, které oba samozřejmě nemáme (proč taky dávat skoro 2000,- Kč za nic..). Ještě štěstí, že jsme neměli již zakoupené letenky, protože doba potřebná pro vydání US víza je 10-12 dní a obávám se, že by jsme měli problém získat všechny peníze za letenky zpět. Ale mi to nevzdáváme! Ihned rušíme rezervaci letenek na odlet 5. října a protože je hodně volných letů, proč tomu asi je ? :-)))), nedělá nám problém naplánovat nový termín pro odjezd a to 16.října s návratem 19.listopadu. Ihned ještě odpoledne žádáme našeho zaměstnavatele o změnu termínu, naší již schválené dovolené a ihned je nám vyhověno. Tímto děkujeme ... Ráno 2.10. jdu vyzvednout na ambasádu formuláře na žádost o vízum. Všude policajti se samopalem, ale ve skutečnosti žádná bezpečností opatření nejsou!!! Bez problému vejdu do vrátnice, kde si vezmu formuláře, obálky .... Pokud bych měl na sobě (na těle) nějakou výbušninu, tak by se mnou "zařvalo" také min. 6.lidí z ambasády, kteří šli ráno do práce a všichni se najednou setkali ve vrátnici. Já, ale nemám vůbec žádné důvody to dělat. Tuto "díru" by chtělo, ale určitě zabezpečit a např. provádět kontrolu nebo nepouštět ani do vrátnice. Po zaplacení všech poplatků za vízum a kurýrní službu, zajištění si potvrzení o zaměstnání, přiložení potvrzení o rezervaci letenek od CWT (dokonce zjišťujeme, že společnost CWT dodává letenky pro americkou ambasádu v Praze.) a dalších náležitostech, dojde Honza vhodit žádosti o US vízum do sběrného boxu na vrátnici ambasády. A teď již nezbývá než jen čekat a čekat....Doufáme, že oba vízum získáme bez problému a mě se tak v pasu objeví již druhé vízum do USA, tentokráte pouze tranzitní...
 • Také je nám naznačeno, že budeme muset asi zaplatit nějaký další poplatek k ceně letenek za současná bezpečnostní opatření (čisté sestřelení letadla atd...). Jediná šance pro letecké společnosti, aby se vrátila důvěra mezi lidi, je zlevnit letenky a nikoliv zdražovat, takto s vámi poletí ještě méně lidí.... Proberte se.
 • Na hygienické stanici jsme podstoupili pouze očkování proti žluté zimnici (450 Kč), nechali si vystavit mezinárodní očkovací průkaz (60 Kč.) a "poukaz" na Delagil za 30 Kč.
 • Na základě všech poznatků jsem provedl aktualizaci předpokládaných nákladů na cestu. Také dolar nám zlevnil ....
 • Nejpozději do 4.10. zde zveřejním všechny, kteří nás podporují a bez nich by se "expedice", asi jinak neuskutečnila. Samozřejmě jsou stále vítání další zájemci o podporu této "expedice" .
 • Z důvodu nefunkčnosti mého počítače, na kterém po třech týdnech nezůstalo nic původního, nebyla delší dobu prováděna aktualizace stránek, ale již by neměl být problém....Díky za pochopení.

 • 15.srpna 2001..... Rušíme rezevaci letenek u KLM a bereme jiný vhodnější termín a lepší cenu letenek od českého zastoupení společnosti Carlson Wagonlit Travel. Je již nejvyšší čas podstoupit některá očkování a proto vyrážíme směrem k hygienické stanici v Dittrichově (Gorazdově) ulici na Praze 2.

 • 10.července 2001..... Provedena aktualizace stránek. Veškeré položky z dolního menu jsou již funkční (mimo "Náš příběh...") a navíc bylo vloženo několik nových odkazů na jiné stránky.

 • 1.červen 2001..... Pravděpodobně budeme nuceni ustoupit z plánované návštěvy PANAMY. Důvodem je předražené vízum za 40 US$. Tato částka se dá použít rozhodně lepším způsobem.
  Dle doporučení lidí co již Panamu navštívili, se však pokusíme "domluvit" přímo na hranicích ...

 • 23.květen 2001... Rezervace letenek Praha - Amsterodam - San Jose,CR a zpět, přímo u společnosti KLM za cenu 23 670,- Kč včetně letištních poplatků a dále je potřeba zaplatit odletovou daně (20 US$) z Kostariky. První doporučení pro všechny, kteří plánují uvedenou oblast navštívit: Udělat rezervaci letenek více jak 6 měsíců předem, protože počet levných letenek je opravdu omezen. Při výběru letu si také dávejte pozor na nutnost mít US vízum, protože většina letů je přes USA!

 • 1.duben 2001..... Vznik těchto stránek. Hlavním cílem těchto stránek bylo pomoci nám nalézt pro tuto expedici vhodné spolucestující. Pokud jsi přiměřeného věku jako my, jsi fyzicky a psychicky zdatný(-á) odolat všem nástrahám, které nás mohou potkat při cestách např. nepřízeň počasí, přeplněné nebo netradiční dopravní prostředky, levnější ubytování, výstup na nejvyšší horu... Jsi pohodové, dobrodružné a veselé povahy ... a zajímá tě účast na této expedici ? Tak nás, prosím co nejdříve kontaktuj. Přednost mají všichni se znalostí španělštiny.
 • Poslední aktualizace : 18.01.2005
  Copyright © 2001- 2005 Pavel Světlík